Korbielów – dlaczego warto go odwiedzić?

Komfortowe pokoje w centrum Śląska

Korbielów jest małą wioską o dużym potencjale. Znany głównie z zimowych atrakcji, zaprasza o każdej poru, żeby wypocząć, pooddychać świeżym powietrzem, pozwiedzać okoliczne miejscowości i zaprzyjaźnić się z urokami tamtejszej natury. Dlaczego warto wybrać Korbielów jako przystanek swoich wycieczek po Polsce?

Noclegi w Korbielowie

Planujesz odwiedzić Korbielów? Najpierw sprawdź noclegi w Korbielowie i wybierz tej najlepszy. Następnie zaplanuj pobyt zgodnie z naszymi wskazówkami lub daj się spontaniczności na miejscu. Podróż z Bytomia trwa zaledwie godzinę!

Szlaki turystyczne i koleje linowe

Korbielów warto odwiedzać o każdej porze roku. Ta urokliwa miejscowość, położna w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, bezpośrednio sąsiaduje z pasmem Beskidu Śląskiego. To właśnie stwarza idealne warunki do odbywania pieszych wycieczek, malowniczymi szlakami o różnym stopniu trudności. Nie trzeba być zaawansowanym piechurem. Aby dotrzeć na wiele pobliskich szczytów, można skorzystać z całorocznych kolei linowych.

Historia, zabytki i kultura

Miejscowość swoją gościnnością zaprasza w malowniczy świat tradycji i góralskich obyczajów. Od tamtejszych mieszkańców można się sporo dowiedzieć, skosztować regionalnych przysmaków oraz odświeżyć historyczną wiedzą, dzięki zabytkom takim jak Sanktuarium poświęcone Matce Bożej Pani Korbielowskiej lub schronom i bunkrom wojennym.

Sport i rekreacja

Korbielów to miejscowość lubiąca aktywność. Oprócz ścieżek na których można uprawiać Nordic Walking, jogging lub kolarstwo, infrastruktura wsi udostępnia basen, który latem przynosi pożądaną ochłodę. Zimą natomiast Korbielów jest rajem dla narciarzy ze względu na lokalne i pobliskie bazy rekreacyjne, takie jak Pilsko, Hala Miziowa i Szczawiny.